Откако во средата МЗТ Скопје и ТФТ (91:81), а во четвртокот Пелистер и Гостивар (117:87) ги одиграа своите натпревари од 12.коло (прво во вториот дел од сезоната), денеска на програмата се три средби во прволигашката машка кошаркарска конкуренција.

Програмата започнува од 18 часот ќе се играат натпреварите во Гевгелија и Кавадарци, каде Кожув е домаќин на Академија ФМП, додека Еуро Никел ја пречекува Струмица. Еден час подоцна во Скопје се среќаваат Чаир и Куманово.

Оваа рунда ќе биде заокружена утре со натпреварот Феникс – Работнички од 20 часот.

#ТАБЕЛАОНПОБПОРКДКПКРБОД
1МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ 12111101280121123
2ПЕЛИEЛИСТЕР1293106495910521
3ГОСТИВАР 1284103810063220
4ТФТ СКОПЈЕ АД127510579698819
5РАБОТНИЧКИ 11748998257418
6ФЕНИКС 2010 11658908444617
7ЕУРО НИКЕЛ 2005 11658788364217
8КОЖУВ 11389081005-9714
9ЧАИР 2030 1147792914-12214
10НАВИКО АКАДЕМИЈА ФМП 1138840978-13814
11КУМАНОВО 2009 1129849968-11913
12СТРУМИЦА 2022 11299451067-12213