понеделник, 26 февруари, 2024

РАКОМЕТ | ЕП У20

Машката младинска репрезентација на Македонија за ракометари до 20 години ќе игра на Европскиот шампионат во Словенија од 10 до 21 јули.

Оваа репрезентација предводена од селекторот Радослав Стојановиќ, минатото лето настапи на СП за ракометари до 19 години и го освои 9-тото место.

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

10 - 21 Јул 2024

Време

12:00 - 21:00
Категории