понеделник, 4 март, 2024

ОДБОЈКА | Квалификации ЕП (M18)

🇲🇰 Машката одбојкарска јуниорска репрезентација на Македонија (У18) ќе настапи во квалификациите за Европското првенство 2024-та.
🇲🇰 Македонските јуниори во првиот круг квалификации беа домаќини во Струмица, во периодот од 18 до 21 јануари.
🇲🇰 Со победата над Косово го освоија 4.мести и се изборија за вториот круг
🇲🇰 Во втората рунда Македонија за противници ги има домаќинот, Италија, Израел и повторно Грција со која играа во Струмица.
🇲🇰 Сите информации и натпревари во ЖИВО може да ги следите ОВДЕ

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2024 – Јуниори У18,
ГРУПА А (Италија)
1.коло – 12 април 2024
16.00 Грција – Израел
19.00 МАКЕДОНИЈА – Италија
2.коло – 13 април 2024
16.00 МАКЕДОНИЈА – Израел
19.00 Грција – Италија
3.коло – 14 април 2024
16.00 МАКЕДОНИЈА – Грција
19.00 Израел – Италија

Се за настапот на младата селекција на Македонија на Балканијадата 2023
 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

12 - 14 Апр 2024

Време

16:00
Категории