Натпреварот од 32.коло во италијанската Серија А меѓу Удинезе и Рома беше прекинат во 83.минута откако дефанзивецот Иван Ендика колабираше на теренот.

Стоперот од Брегот на Слоновата Коска колабираше на теренот. Лекарскиот тим на Рома веднаш интервенираше и го однесе во соблекувалната, а играчот се освести додека беше изнесен од теренот.

Сепак, тренерот на Рома, Даниеле де Роси не беше расположен за фудбал. Тој побара од судијата Паирет да ја прекине играта за да оди во соблекувалната и да види како е Ендика.

Кога Де Роси се врати, беше договорено натпреварот да биде прекинат и да заврши со резултат 1:1, како што беше во тоа време.

Натпреварот од 32. коло во италијанската Серија А меѓу Удинезе и Рома беше прекинат во 83. минута откако дефанзивецот Иван Ендика колабираше на теренот.

Стоперот од Брегот на Слоновата Коска колабираше на теренот десет минути претходно, лекарскиот тим на Рома веднаш интервенираше и го однесе во соблекувалната, а играчот се освести додека беше изнесен од теренот.

Сепак, тренерот на Рома, Даниеле де Роси не беше расположен за фудбал, па побара од судијата Паирет да ја прекине играта за да оди во соблекувалната и да види како е Ендика.

Кога Де Роси се врати, беше договорено натпреварот да биде прекинат и да заврши со резултат 1:1, како што беше во тоа време.