Од 16 до 18 април, ќе се играта натпреварите во фудбалскиот Куп на Македонија во младински конкуренции.

Со ждрепката одржана во Фудбалска федерација на Македонија, одредени се двојките за полуфиналната рунда во четири возрасни категории.

Според пропозициите, ќе се игра по еден натпревар, а доколку заврши нерешено, се пристапува директно кон изведување на пенали.

КУП НА МАКЕДОНИЈА МЛАДИ КАТЕГОДИИ – РАСПОРЕД:
Младинци:
ПЕЛИСТЕР – БЕЛАСИЦА
А.П. БРЕРА – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.
Кадети:
ШКУПИ – ШКЕНДИЈА
БРЕГАЛНИЦА – ВАРДАР
Пионери:
ПЕЛИСТЕР – РАБОТНИЧКИ
А.П. БРЕРА – ШКУПИ

Помлади пионери:
А.П. БРЕРА – ШКЕНДИЈА
ПЕЛИСТЕР – ПОБЕДА