Голем инцидент случи на стартот на Мото ГП трката во Херез, има повредени, реагираше и брзата помош!

Откако Фабио Квартараро налета на Мигел Оливеира, Шпанецот, веднаш е пренесен во локалната болница.

Следуваат повеќе информации