Тренерот на ФМП Железник на прес-конференцијата по натпреварот што неговиот тим го загуби од МЗТ Скопје Аеродром, во рамките од АБА лигата, иако со „половина уста“ му ја честиташе заслужената победата на домашниот тим, сепак жестоко реагираше, на наводниот однос на публиката.

Во продолжение изјавата на Ненад Стефановиќ дадена на прес-конференцијата.