По дербито во Гостивар, одиграно во средата, викендов следува „вториот дел“ од 13. коло од Првата лига.

Со оглед на настапите на два наши претставници во АБА 2 лигата, ТФТ и Пелистер, нивните натпревари ќе се играат наредната седмица (31.јануари и 1.февруари).

За денеска закажан еден натпревар во Скопје, додека утре ќе се играат натпреварите во Струмица и

ПРВА ЛИГА – МАЖИ 13. КОЛО

САБОТА   
  17.00:  АКАДЕМИЈА ФМП – ФЕНИКС
НЕДЕЛА     18.00:  СТРУМИЦА– КОЖУВ
19.00:  КУМАНОВО – ЕУРО НИКЕЛ
ВТОРНИК  19.00:   ТФТ – ЧАИР
СРЕДА       17.00:   РАБОТНИЧКИ – ПЕЛИСТЕР
ОДИГРАНО              ГОСТИВАР – МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ 88:69