Во женската кошаркарска Прва лига, викендов се играат средбите до 10-тото коло.

Во него и дерби дуел на двете прво пласирани екипи на табелата.

Лидерот на табелата и досега непоразен тим, Крива Паланка го пречекува второ рангираниот состав на Вардар во средбата што ќе се игра денеска од 17 часот.

ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ 10. КОЛО
14:00 МЗТ СКОПЈЕ – ГРИЗЛИ
15:00 СТРУЖАНКИ – ПРОБАСКЕТИ
17:00 БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ
17:00 КРИВА ПАЛАНКА – ВАРДАР