Започна клучниот натпревар на македонските ракометари против Аргентина, за пласман во главната фаза на Мундијалот.

Натпреварот може да го гледате ВО ЖИВО НА МРТ 1 и 3 (КЛИКНИ ОВДЕ)

нашите ракометари делуваат мотивирано, тоа најдобро се гледа по интонирањето на химната.