понеделник, 22 април, 2024
Почетна Видео галерија

Видео галерија

Никола Ѓуретановиќ го имаше вториот настап на СП во Доха

На Светското првенство во водени спортови во Доха, утринава својот втор настап го имаше македонскиот пливач Никола Ѓуретановиќ. 16-годишиот Ѓуретановиќ настапи во првата квалификациска трка...

Кирил Лазаров: Не работиме квалитетно, затоа не чекајте резултати

Македонија со една победа и два порази како 17-та го заврши настапот на Европското првенство во Германија, по првата рунда.  По враќањето во Скопје, селекторот...

(ВИДЕО+ФОТО) Убедлив пораз на Македонија на гостувањето во Рим

Македонска фудбалска репрезентација не успеа да одигра уште еден рамноправен натпревар против Италија. Во претпоследниот од квалификациите за ЕУРО 2024, на гостувањето во Рим, на...

(ВИДЕО) Македонија во позитивна атмосфера го чека дуелот со Украина

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација утре против Украина ќе го одигра шестиот натпревар во квалификациите за ЕЕУРО 2024-та.  попладнево напите фудбалери го одработеа тренингот на „Епет“...

(ВИДЕО) Две „луди“ тројки во мак-баскетот (Главчев vs. Бајрам)

Кој вели дека македонската кошарка е во криза!? Судејќи виденото по само две изминати кола, констатацијата ви е на место. Но. Натпреварите од втората рунда...

(ВИДЕО) Сите голови од Лигата на шампиони

Првите осум натпревари во групната фаза на Лигата на шампионите донесоа ефикасен и интересен фудбал.  Најголемата “драма“ се случи на „Олимпико“ во Рим. Со голот...

(ВИДЕО) Да не се заборави !!!

14-ти септември треба да биде длабоко врежан во меморијата на секој Македонец.  Тоа е датата на која Македонија, барем за сега, го направи најголемиот успех...

Миленковски: Добро работевме, тоа треба да вроди со плод на Европскиот шампионат

По низата на подготвителни натпревари македонските одбојкари може малку да здивнат. Но, тоа ќе трае кратко бидејќи остануваат само девет дена до стартот на...

(ВИДЕО) Никола Ѓорѓиев не задоволен од резултатите во подготовките

Македонските одбојкари ги одработија последните контроли пред стартот на Европскиот шампионот. Црвено-жолтите со една победа над Египет и два порази од Јапонија и Грција,...

(ВИДЕО) Кога нема да ти се погоди теренот !

Иако условите на терените секако влијаат на квалитетот на играта на фудбалските натпревари, а особено ако се работи за лоши терени и услови.  Сепак, не...

Потврден терминот за натпреварот МЗТ Скопје – Спартак во АБА2 плејофот

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје аеродром го очекува двомеч со екипата на Спартак. Поради претстојните претседателски избори во Македонија, закажани за во среда, одигрувањето...