Актуелниот шампион на Италија, екипата на Милан освои само бод на гостувањето кај Лече 2-2

Наместо лесна победа, избраниците на Пиоли на крај спасуваа бод

Лече имаше сензационално водство од 2-0 на полувреме, за да Милан во второто полувреме преку Леао и Калабрија дојде до изедначување и конечни 2-2

Со овој бод Милан го остави Јувентус на третата позиција, но изгуби два бода во однос на Наполи и сега е на минус 9 во однос на лидерот.