Сигурно дека мотивот да се надигруваат со Хрватите беше голем, но сепак реалноста е поинаква.

Подмладената ракометна репрезентација на Македонија беше надиграна од искусниот противник, кој славеше со 40-34.
Во продолжение дел од атмосферата на мечот во Пореч, а повеќе за натпреварот прочитајте овде.