понеделник, 4 март, 2024
Почетна Фото галерија

Фото галерија

Прв пораз за Алкалоид – Охрид заслужено слави

Нема повеќе непоразени екипи во ракометната Супер лига на Македонија. Вечерва во дербито на 4.коло ГРК Охрид, пред полна сала на домашен терен, го...

Баскет Кам го освои трофејот во Купот на Македонија (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Кошаркарките на Баскет Кам се победнички во годинашното издание на Купот на Македонија. На завршницата одржана во СК „Кале“ во Скопје, Баскет Кам во...

Кошаркарките на МЗТ Скопје ќе го бранат Куп трофејот (ГАЛЕРИЈА)

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром е вториот финалист во годинашното издание на Купот на Македонија. Актуелниот бранител на трофејот од лани, во полуфиналето, славеше...

Баскет Кам е првиот финалист во Купот на Македонија (ГАЛЕРИЈА)

Актуелниот шампион тимот на Баскет Кам е првиот кој обезбеди пласман во финалето на Купот на Македонија. Кошаркарките од Македонска Каменица славеа победа со...

Шпанија сепак е пресилна за македонските ракометарки (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Женската ракометна репрезентација на Македонија го претрпе првиот пораз во квалификациите за Европскиот шампионат. Македонските ракометарки се поразени од Шпанија со 19-31 во натпревар...

Македонија поразена од Естонија

Македонските кошаркари со пораз го почнаа циклусот на квалификации за Европското првенство 2025-та година. не помогна нити публиката, во преполната сала на СЦ „Кале“...

Алкалоид го доби дербито со Тиквеш (ФОТО+ВИДЕО)

Ракометарите на Алкалоид ја остварија и 16-тата победа во Супер лигата. Тие во дербито од 2.коло во плејоф конкуренцијата го совладаа Тиквеш со 26-25. Дуелот...

Пелистер е последниот полуфиналист во Купот на Македонија

Домаќинот на завршницата на кошаркарскиот Куп на Македонија, битолски Пелистер е последниот ти што се пласира во полуфиналето.  Пелистер пред своите симпатизери не дозволи изненадување...

Работнички преку ТФТ до полуфиналето во Купот (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Најголемите македонски кошаркарски ривали Работнички и МЗТ Скопје Аеродром го сочинуваат првиот полуфинален пар во Купот на Македонија.  Ова е исходот по третиот одигран четвртфинален...

Еуро Никел преку Чаир до полуфинале во Купот на Македонија (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Екипата на Еуро Никел е втората што се пласира во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија. На завршниот турнир во Битола, кошаркарите Еуро...

Лука Дончиќ со трипл-дабл, но Далас повторно загуби

Екипата на Далас го претрпе четвртиот пораз на последните пет одиграни натпревари. Откако минатата вечер загубија на гостувањето кај Бостон, вечерва Далас е поразен...