Штип УГД одигра екстра квалитетно и израмни на 1:1 во финалето со Струмица

Одбојкарите на Штип УГД му го нанесоа првиот пораз во првенството на шампионот Струмица, а севкупно втор сезонава. Откако ги совладаа во финалето на...

Алкалоид сигурен во дуелот со Струга

Ракометарите на Алкалоид со победа над Струга „го отворија“ 10.коло од ракометната Супер лига - плеј оф. Тие на домашен терен во салата во...

Бобан Илиоски во Скопје ќе се бори за светската титула

Скопје ќе биде домаќин на спектакуларен настан во кик-боксот. Имено во СЦ „Јане Сандански“ на 26 април ќе се одржи „ ВАКО Про Арена...

Изненадување во Шангај – Норис, пред Хамилтон и Алонсо

Возачот на Мекларен, Ландо Норис, ќе стартува од пол-позицијата на спринт трка во Шангај. Викендов во Формула 1 шампионатот, на програмата е петта трка...

Италија ќе има пет екипи, a можно и шест екипи во Лигата на шампионите

Италијанската фудбалска федерација е првата која има пет претставници во една сезона од Лигата на шампионите. На крајот од тековната сезона тој број би...

Струмица по втора, Штип УГД ја „брка“ првата во финалето

Во одбојкарското првенство на Македонија во машка конкуренција, вечерва ќе се игра вториот натпревар од финалето во плејофот. Победникот во Купот, Штип УГД го пречекува...

Алкалоид и Струга ја отвораат 10-тата рунда во Супер лигата

Два дерби дуели ќе го одбележат 10.коло во машката ракометна Супер лига, односно нејзината плејоф конкуренција. Оваа рунда ќе биде отворена денеска со натпреварот во...

Познати полуфиналните двојки во Конференциската лига (ВИДЕО)

Во третото по ранг фудбалско клупско натпреварување, Конференциската лига, познати се полуфиналните двојки. Пеналите решаваа за полуфиналистите на дуелите во Лил и Истанбул, а...

Заврши европската сезона за Ливерпул и Милан (ВИДЕО)

Иако важеа за главните фаворити за трофејот во Лигата на Европа, екипите на Ливерпул и Милан го завршија својот настап. Двата тима се елиминирани...

Астон Вила и Фиорентина во полуфиналето на Конференциската лига

Во третото по ранг европско фудбалско натпреварување, Конференциската лига, познати се првите два тима полуфиналисти. Тоа се англиската Астон Вила и италијанската Фиорентина. Англискиот...