СУПЕР КУП НА МАКЕДОНИЈА (КОШАРКА)

Со натпреварот во Супер купот на Македонија, официјално стартува новата сезона во мак-баскетот.

Во женска конкуренција трофејот го освои шампионот Баскет Кам икој го декласира освојувачот на купот МЗТ Скопје Аеродром.

Во машка конкуренција, екипата на МЗТ Скопје Аеродром 2023-година ја заокружува со три пехари. Откако го освоија Купот и шампионатот, аеродромци до пехарот во Супер купот стигнаа си убедлива победа над Феникс.

сабота (23 септември)
(жени) БАСКЕТ КАМ – МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ 102 – 52
(мажи) МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ – ФЕНИКС 76 – 54

The event is finished.

Дата

23 Сеп 2023
Завршено

Време

17:00
Категории