понеделник, 4 март, 2024

ЕП КОШАРКА – У18 (МАЖИ)

Машката јуниорска репрезентација за кошаркари до 18 години,  учествува на Европското Првенство, „Б“ дивизија, што се одржува во португалскиот град Матошинос. Нашите јуниори во првата фаза играа во групата А, во која претрпеа три порази и забележаа само една победа. Наместо место во четвртфиналето, сега ќе разигруваат за пласман од 9 до 16 место.
ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – ГРУПА А
МАКЕДОНИЈА – В. БРИТАНИЈА
68 – 84
МАКЕДОНИЈА – АВСТРИЈА
74 – 77
МАКЕДОНИЈА – НОРВЕШКА
100 – 80
МАКЕДОНИЈА – ИСЛАНД
59 – 92
Разигруваат за пласман од 9- 16.место
МАКЕДОНИЈА – УНГАРИЈА 70 – 86
за пласман 13 до 16 место
сабота МАКЕДОНИЈА – EСТОНИЈА 90 – 99
за 15.место
МАКЕДОНИЈА – УКРАИНА  90 – 74
Сите актуелности можете да го следите овде

The event is finished.

Дата

21 - 30 Јул 2023
Завршено

Време

12:00
Категории