понеделник, 15 април, 2024
Почетна Ракомет Сеха лига

Сеха лига

(ВИДЕО) Вардар и официјално во полуфиналето на СЕХА лигата

Екипата на РК Вардар чекори кон 6-та титула во СЕХА лигата. Вардар и по големата предност во Скопје повторно немилосрдно ја победи Војводина со...

(ВИДЕО) Недановски „збесна“ – Кој да ве мотивира Манчестер Сити !!!

Македонскиот шампион Вардар стартуваше лошо на реваншот од четвртфиналето против Војводина. По нецели 9 минути игра вардарци губеа со 1-6, што беше знак за...

Вардарци кај Војводина по заверка на полуфиналето во СЕХА

Македонскиот шампион Вардар попладнево го игра реванш дуелот против Војводина во четвртфиналната рунда на ракометната СЕХА лига. вардарци во Нови Сад отпатуваа со голема предност...

Еурофарм Пелистер се пласира во полуфиналето на СЕХА лигата

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер е првиот патник во полуфиналето на регионалната ракометна СЕХА лига. Битолскиот клуб по втор пат го совлада словачкиот шампион Татран Прешов...

Јовиќ: Поради густиот календар дел од играчите ќе имаат „слободно“

Ракометарите на Еурофарм Пелистер попладнево го играат реванш дуелот од СЕХА лигата против словачкиот првак Татран Прешов. Македонскиот претставник има убедлива предност од првиот дуел,...

Вардарци чекор поблиску до фајнал-форот во СЕХА лигата

Ракометарите на Вардар направија голем исчекор кон завршниот фајнал-фор турнир во регионалната СЕХА лига. Македонскиот првак, денеска пред своите симпатизер во „Јане Сандански“ забележаа убедлива...

Вардарци ја пречекуваат Војводина во првата четвртфинална пресметка во СЕХА

Македонскиот шампион Вардар попладнево ќе го игра првиот натпревар од четвртфиналната рунда во регионалната ракометна СЕХА лига. Вардарци ќе ја имаат улогата на фаворити во...

Убедлива победа на Е.Пелистер над Татран и чекор поблиску до полуфинале

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер забележа убедлива победа над словачкиот Татран Прешов со 37-29 во првиот меч од четвртфиналната рунда во СЕХА лигата. Пелистерци добро го...

Вардарци очекуваат поддршка од „Комити“ за дуелот со Војводина

Македонскиот ракометен шампион Вардар, по неочекуваниот пораз од Алкалоид во саботата, сега го очекува нов предизвик, но во регионалната СЕХА лига.  Вардарци во четврток ќе...

(ВИЕО) Кизиќ: Ние секогаш, одиме на победа против секого

Младиот голман на Еурофарм Пелистер, Марко Кизиќ, како и секогаш е оптимист и верува во победа на својот тим без разлика на квалитетот на...