среда, 27 септември, 2023
Почетна Ракомет ЕХФ ЛИГА ЕВРОПА

ЕХФ ЛИГА ЕВРОПА

Кирил Лазаров: Да се претставиме како конкурентен тим кој никогаш не се предава

Македонскиот вице-првак Алкалоид, сезонава ќе го има своето деби на европската сцена. Алкалоид ќе настапи во второто по квалитет натпреварување ЕХФ Европската лига. Во претставувањето...

Позната саатницата на натпреварите на Алкалоид во Лигата на Европа

Македонскиот вице-првак Алкалоид ќе дебитира на европската сцена. Тимот од Автокоманда кој заврши како второ рангиран во домашното првенство се избори за настап во ЕХФ...

Вардар повторно поразен од Рајн Некар Левен

Екипите на РК Вардар и Рајн Некар Левен денес го одиграа вториот натпревар од квалификациите за ЕХФ Лигата на Европа. фаворизираниот германски тим, повторно го...

Вардар пред „невозможна мисија“ на дуелот со Р.Н. Левен

Ракометарите на Вардар попладнево гостуваат кај и Рајн Некар Левен во реванш натпревар од квалификациите за ЕХФ Лигата на Европа. Вардарци се пред невозможна мисија....

(ВИДЕО) Вардар одигра само едно добро полувреме со РНЛ

Ракометарите на Вардар го загубија првиот натпревар од квалификациите од Лига Европа. Тие вечерва на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ загубија од германскиот претставник...

Ракометарите на Вардар ќе имаат поддршка и од фудбалските колективи

Ракометарите на Вардар вечерва ќе го играат првиот натпревар против фаворизираниот Рајн Некар Левен.  Дуелот во СЦ „Јане Сандански“ е први меѓу овие два тима...

Вардар против Рајн Некар Левен во дуел за ЕХФ Лига Европа

Ракометарите на Вардар попладнево ќе го играат првиот натпревар од плеј-оф рундата против Рајн Некар Левен. Германската екипа е добро познат противник на вардарци. Во...

Вардар ги пушти во продажба картите за дуелот со Рајн Некар Левен

Почна продажбата на картите за натпреварот Вардар - Рајн Некар Левен, информираа од таборот на црвено-црните. Вардарци немаа срежа при ждрепката за плеј-офот, односно дуелот...

Вардарци го одредија терминот за дуелот со Рајн Некар Левен

Двократниот европски првак Вардар, враќањето на европската сцена ќе го има на 26 август. Вардарци го одредија оваа дата за одигрување на домашниот натпревар во...

Алкалоид и Вардар ги добија противниците во групната фаза за Европската лига

Македонските претставници во ЕХФ Европската лига, Алкалоид и Вардар го дознаа противниците за групната фаза. Екипата на Алкалоид како вицепрвак директно обезбеди пласман во групната...