Селекторот на македонската фудбалска селекција Благоја Милевски ги изнесе првите впечатоци по натпреварот со Чешка. 

Македонија загуби од Чесите со 1-2 со два сомнителни пенали, а за одлуката на главниот судија и оние од ВАР собата, Милевски е без коментар. 

Тој очекувам многу похрабра игра, особено во периодот кога Македонија го имала поседот на топката. 

Во продолжение изјавата на Милевски.