понеделник, 26 февруари, 2024

ЧЕШКА – МАКЕДОНИЈА | Пријателска

🇨🇿 ⚽ 🇲🇰 Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ќе одигра контролен, пријателски натпревар со селекцијата на Чешка.
🇨🇿 ⚽ 🇲🇰 Натпреварот ќе се игра на 10 јуни 2024 во Прага.
🇨🇿 ⚽ 🇲🇰 Ова ќе биде четврти натпревар меѓу овие репрезентации.
🇨🇿 ⚽ 🇲🇰 Во квалификациите за СП 2006 загубивме во двете пресметки, а одигравме 1:1 на пријателскиот меч во 2001 година.

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

10 Јун 2024

Време

20:00 - 22:00
Категории