Последниот натпревар од четвртфиналето во германскиот фудбалска Куп, популарниот „ДБФ Покал“ нема да се игра вечерва.

Натпреварот меѓу Сарбрикен и Борусија Менхенгладбах е одложен.

Причина за одложување на натпреварот е немањето на услови за игра на теренот во Сарбрикен.

Обилните врежи од дожд, го поплавија теренот на стадионот „Лудвигс парк“, а и покрај сите обиди на домаќините да го оспособат за игра, тоа не се случи.

Да беше некој од македонските терени и немаше да биде чудно, но кога во прашање се терените низ Германија….