Македонија и Англија вечерва на арената „Тодор Проевски“ ќе го одиграат последниот натпревар во квалификациите за ЕУРО 2024-та.

Селекторите Благоја Милевски и Герет Саутгејт ги одредија 11-мината кои ќе го почнат мечот закажан од 20.45 часот.

Милевски репи да направи две измени за разлика од натпреварот со Италија. Така Јани Атанасов кој постигна два гола против Азурите заедно со Алими, ќе ги заземат местата на Елези и Адеми.

МАКЕДОНИЈА
Димитриевски, Серафимов, Манев, Муслиу, Димоски, Алиоски, Алими, Атанасов, Барди, Елмас и Миовски.
АНГЛИЈА
Пикфорд, Вокер, Луис, Рајс, Гуехи, Магваер, Сака, Фоден, Воткинс, Александер-Арнолд, Грилиш.
3-5-24-2-3-1