Супер натпревар со дури шест погодоци, Градското дерби на Торино ги оправда очекувањата.

Јувентус два пати се враќаше од негатива за да потоа направи целосен пресврт и со 4-2 запише три бода.

Се почна одлично за Торино, па уште во втората минута Карамо го матираше Шчесни.

Јувентус брзо се консолидираше, па по само 12 минути се врати во игра и преку Квадрадо изедначи 1-1.

Торино во 43-тата повторно го изненади Јувентус и со голот на Санабрија поведе со 1-2.
Сепак овој пат уште пократко траеше нивната радост откако Данило само две минути подоцна изедначи на 2-2.

Во 69-тата „Алиенц Арената“ во Торино беше на нозе кога на теренот влезе Пол Погба.

Французинот прв пат оваа сезона настапи на официјален натпревар и се очекува да биде од голема помош за Старата Дама. Во истата минута во игра влезе и Федерико Киеза.

Токму Киеза само две минути подоцна асистираше за третиот погодок, па преку Бремер, Јувентус дојде до целосен пресврт.

Конечните 4-2 ги постави Адриан Рабио во 81-тата минута.