Македонската млада футсал селекција до 19 години го игра првиот натпревар во претквалификациите за Европскиот шампионат.

Во СЦ „Јане Сандански“ нашите млади футсалци за противници ги имаат врсниците од Германија.

Натпреварот може да го следите ВО ЖИВО ОВДЕ