петок, 8 декември, 2023
Почетна Тагови Салернитана

Таг: Салернитана

Суперлигашите ја потврдија фаворитската улога во натпреварите од купот

Екипите од суперлигашката конкуренција немаа проблеми да ја минат првата елиминациска Купот на Македонија. Тие ја оправдаа улогата на фаворити во дуелите против екипите кои...