ОДБОЈКА | Квалификации ЕП (Ж18)

🇲🇰 Женска одбојкарска јуниорска репрезентација на Македонија (У18) ќе настапи во вториот круг квалификациите за Европското првенство 2024-та.
🇲🇰 Македонските јуниорки иако не остварија ниту една победа во првата рунда во Софија, сепак поради откажувањето на неколку селекции ќе играат во втората фаза.
🇲🇰 Тие за противнички во Б групата, чии натпревари ќе се играат во Врњачка Бања 11-13 април.
🇲🇰 Покрај домаќинките Србинките, за противнички ќе ги имаат и врсничките од Чепка и Холандија.
🇲🇰 Сите информации и натпревари во ЖИВО може да ги следите ОВДЕ

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
1.коло 11/04/2024

16.
30 Чешка – Холандија
19.00 МАКЕДОНИЈА – Србија
2.коло 12/04/2024
16.
30 МАКЕДОНИЈА – Холандија
19.30 Чешка – Србија
3.коло 13/04/2024
16.
30 МАКЕДОНИЈА – Чешка
19.30 Холандија – Србија

Се за настапот на младата селекција на Македонија на Балканијадата 2023
 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

11 - 13 Апр 2024

Време

16:30 - 20:30
Категории