Екипите на Вардар и Струга Трим Лум во Скопје го играат натпреварот од 26.коло во ПМФЛ.

Момент што го одбележа првиот дел е судиската одлука на Драган Трпчевски од Кавраци.

Се играше 24-тата минута кога вардаровиот напаѓач Лемос влезе во противничкиот шеснаесетник, а врз него имаше два старта.

Ако први првиот немаше пенал, тогаш оној вториот повеќе од сигурно е старт за најстрога казна!!!

Првиот дел заврши без голови 0-0.