Македонскиот напаѓач во редовите на Абердин, Бојан Миовски, ја затресе мрежата на Ренџерs во рамките на Шкотскиот куп.

Миовски погоди во 41-та минута за водство од 0-1.

Нашиот интернационалец погоди и во 17-тата минута во ВАР системот му го поништи погодокот поради офсајд.

Натпреварот е се уште во тек, а резултатот е 1-1.

Подобриот од овој дуел ќе се бори за титулата против Селтик.