Англискиот репрезентативец Кајл Вокер не настапи на мечот во кој Манчестер Сити со 3-1 го победи Лестер на гостувањето од 17.коло во Премиер лигата.

Искусниот дефанзивец поради мала повреда доби поштеда од Гвардиола и немаше причина да биде уфрлен во игра.

Затоа пак Вокер си најде забава на клупата и си играше со камерата која на крајот настрада.