вторник, 23 април, 2024
Почетна Тагови Ига Швионтек

Таг: Ига Швионтек

Макаби направи „брејк“ среде Атина

Кошаркарите на Макаби славеа голема победа на гостувањето во Атина. Израелскиот тим славеше над Панатинаикос со 91-87 во првиот меч од четвртфиналето на Евролигата....