понеделник, 26 февруари, 2024

СП РАКОМЕТ – У19 (МАЖИ)

ГОЛЕМ УЕПСХ НА
МАКЕДОНСКИТЕ МЛАДИНЦИ
НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката младинска репрезентација на Македонија за ракометари до 19 години, направија голем успех освојувајќи го 9.место на СП на кое настапија 32 репрезентации.
РАСПОРЕД МАКЕДОНИЈА – Група Ф
МАКЕДОНИЈА – НОРВЕШКА 25 – 27
МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА 24 – 17
МАКЕДОНИЈА – ГРУЗИЈА 27 – 21 ОСМИНА-ФИНАЛНА Група (3)
МАКЕДОНИЈА – ДАНСКА 30 – 37
МАКЕДОНИЈА – АВСТРИЈА 29 – 22
За пласман од 9 до 12 место
МАКЕДОНИЈА – УНГАРИЈА 22-20

За пласман од 9 место
МАКЕДОНИЈА – ЧЕШКА 28-22
Сите актуелности може да ги следите овде

The event is finished.

Дата

02 - 11 Авг 2023
Завршено

Време

10:00
Категории