Екипата на Вардар забележа значајјна победа на гостѕувањето кај Охрид во натпревар од 17 коло на Втортата фудбалска лига.

На средбата која изобилуваше во жестина, многу стартови, по некоја шанса и само еден постигнат гол, вардарци славеа триумф.

А, јунакто на Вардар е Владимир Жоглев кој во третата минута од судискито дополнеие успеа најдобро да се снајде во шестаесетникот на домаќините и да му значајни три бода на цврвено-црниот тим.

РЕЗУЛТАТИ ОД 17. КОЛО
АРСИМИ – КОЖУВ 2-1
БЕСА – ПЕЛИСТЕР 1-2
БОРЕЦ – БЕЛАСИЦА 0-1
ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА – ТЕТЕКС 1-0
ЛОКОМОТИВА П. – ВОСКА СПОРТ 1-2
ОХРИД – ВАРДАР 0-1
КАМЕНИЦА САСА – ГОСТИВАР 0-3

Утре ќе се игра натпреварот КАРАОРМАН – СЛОГА ВИНИЦА

ТАБЕЛА: Гостивар 43, Вардар 40, Воска Спорт 40, Пелистер 36, Детонит 32, Беласица 26, Охрид 26, Арсими 24, Беса 24, Караорман  0 (-1), Кожув 17, Локомотива П. 14,  Слога Виница 13 (-1), Каменица Саса 13, Тетекс 10, Борец 0