МЗТ Скопје е првиот полуфиналист во Купот на Македонија.

Тренерот Драган Николиќ – Гаге во изјавата по мечот ги повика навивачите на сино-белите популарните „Фемили“ утре во полуфиналето да ја исполнат салата.