Почетна Тагови Кошаркарски Куп на Македонија

Таг: Кошаркарски Куп на Македонија

ТФТ подобар од Пелистер во дербито

Кошаркарите на ТФТ славеа до дербито со Пелистер во Првата машка лига. Воведниот натпревар од 18.коло одигран во СЦ ,,Кале", тимот на ТФТ го...