Олимпискиот вицешампион Дејан Георгиевски денеска има нов настап

Во Турција, Истанбул тој ќе се бори на еден од најсилните светски турнири во олимписко таеквондо, Президент куп 2023.

Ова е важен турнир за обезбедување олимписка норма, во пеколната конкуренција од олимписки и светски медалисти.

Настапот на Георгиевски може да го гледате ВО ЖИВО ОВДЕ.

https://www.youtube.com/live/13dOHuw2BUc?feature=share