Изминатата вечер во НБА лигата имаше голем број на атрактивни потези.

Сепак. од она што го одбележуваме се две супер атрактивни забивања.

И двете се од најефикасниот натпреварот на вечерта, меѓу Мемфис и Сан Антонио кој го добија домаќините со 135-129.

Првото е на првата ѕвезда на „Гризлис“, Џа Морант, а второто на дебитантот на „Спарси“, Џереми Сочан инаку репрезентативецот на Полска.