Фудбалските фанови ширум светот се поделени околу новиот трансфер на Кристијано Роналдо.

Одлуката Португалецот кариерата да ја продолжи на блискиот исток, не е прифатена со воодушевување.

Напротив. Многумина сметаат дека тоа е крај на блескавата кариера на Кристијано, па со потсмев низ социјалните мрежи се прави споредба меѓу Роналдо и неговиот “лут” ривал Меси кој по освојувањето на светската шампионска титула, најави дека и натаму ќе се натпреварува на највисоко ниво.