Почетна Тагови Жалгирис

Таг: Жалгирис

ТФТ го пречекува Пелистер во дербито на колото

По репрезентативната пауза, викендов продолжуваат натпреварите во Првата машка кошаркарска лига. На распоредот е 18-тото коло, кое носи интересни натпревари. Уште на стартот, ќе се...