понеделник, 26 февруари, 2024
Почетна Тагови Кевин де Брујн

Таг: Кевин де Брујн

Ривер Плата и Бока јуниорс одиграа без победник во 261-то „Супер...

Најголемото клупско, латино-американско дерби, дуелот аргентинските ривали, Ривер Плата и Бока Јуниорс заврши без победник. Како и секогаш така и вечерва, во 261-то „Супер...