петок, 8 декември, 2023
Почетна Тагови Џими Батлер

Таг: Џими Батлер

Италијанката, Гоџа победник на првиот супер велеслалом

Софија Гоџа е победничка на првата во супер велеслалом сезонава во Светскиот куп во алпско скијање. Италијанката беше најбрза на супер велеслаломот одржан во...