недела, 25 февруари, 2024
Почетна Тагови АЦБ Лига – Шпанија

Таг: АЦБ Лига – Шпанија

Атлетико Мадрид одигра само нерешено со Алмерија

Аргентинско шоу преовладуваше во ремито на Атлетико Мадрид и Алмерија. Со резултат од 2:2, Атлетико направи чекор назад во борбата за титулата во Ла...