понеделник, 4 март, 2024

ТУРЦИЈА – МАКЕДОНИЈА (У20) – контролни натпревари

Младата репрезентација на Македонија У20 години (играчи родени 2004 и помлади) уште од сега ги почнува подготовките за следното лето.
Станува збор за истата онаа селекција, која минатото лето нé израдува со одличниот настап на Мундијалот во Хрватска.
Генерација, предводена од селекторот Радослав Стојановиќ, ќе игра на ЕП за ракометари до 20 години, што следното лето ќе се одржи во Словенија.

Првите два контролни натпревари македонските надежи ќе ги играат во Анкара против Турција.

Петок
ТУРЦИЈА – МАКЕДОНИЈА 19-34
Сабота
ТУРЦИЈА – МАКЕДОНИЈА 23-27

The event is finished.

Дата

04 Ное 2023
Завршено

Време

16:00 - 18:00
Категории