ОДБОЈКА | ЦЕВ Куп Струмица

Македонскиот одбојкарски првак Струмица го продолжува својот настап на европската сцена.
По елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампионите, струмичани сега ќе играат во ЦЕВ Купот.

ЦЕВ КУП – 1/16 ФИНАЛЕ
23 ноември
СТРУМИЦА – СВД ПАУАРВОЛЕЈ ДУРЕН 0:3
30ноември
СВД ПАУАРВОЛЕЈ ДУРЕН – СТРУМИЦА 3:0

СИТЕ АКТУЕЛНОСТИ СЛЕДЕТЕ ГИ ОВДЕ

The event is finished.

Дата

30 Ное 2023
Завршено

Време

19:00 - 20:00
Категории