понеделник, 4 март, 2024

РАКОМЕТ | КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП (кадети)

🤾 Машката кадетска репрезентација на Македонија (У18) обезбеди пласман на Европското првенство во Црна Гора 2024.
🤾 Во квалификациските натпревари што се играа во салата „Автокоманда“, Македонија славеше над Словачка и Косово, а загуби од Швајцарија

Резултати на натпреварите:
МАКЕДОНИЈА – СЛОВАЧКА 27-26
МАКЕДОНИЈА – ШВАЈЦАРИЈА 26-27
МАКЕДОНИЈА – КОСОВО 30-22

The event is finished.

Часly Schedule

New Ден

Дата

07 Јан 2024
Завршено

Време

15:00 - 17:00

Ознаки

Во живо ▶
Категории