понеделник, 4 март, 2024

МАКЕДОНИЈА – Украина (жени)

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија ги почнува квалификациите за Европското првенство 2025 година.

Македонските кошаркарки ќе имаат тепка задача во „Г“ група, во која за противници ќе ги имаат Португалија, Србија и Украина.

На ЕП ќе се квалификуваат победниците останатите осум групи, како и четирите најдобри второпласирани репрезентации.

СИТЕ АКТУЕЛНОСТИ МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ ОВДЕ

КВАЛИФИКАЦИИИ ЗА ЕП 2025 – „Г“ ГРУПА
09-ноември-2023 ПОРТУГАЛИЈА – МАКЕДОНИЈА 52-65
12-ноември-2023 МАКЕДОНИЈА – СРБИЈА 60-103
07-ноемрви-2024 МАКЕДОНИЈА – УКРАИНА
10-ноември-2024 МАКЕДОНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА
06-февруари-2025 СРБИЈА – МАКЕДОНИЈА
09-февруари-2025 МАКЕДОНИЈА – УКРАИНА
Standings provided by Sofascore
 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

07 Ное 2024

Време

18:00
Категории