понеделник, 4 март, 2024

ХРВАТСКА – МАКЕДОНИЈА | Пријателска

🇭🇷 ⚽ 🇲🇰 Најдобрата македонска фудбалска репрезентација ќе одигра контролен, пријателски натпревар со селекцијата на Хрватска.
🇭🇷 ⚽ 🇲🇰 Натпреварот ќе се игра на 3 јуни 2024 во Ријека.
🇭🇷 ⚽ 🇲🇰 На досегашните 8дуели против Хрватска, Македонија има една победа (17.11.2007, 2:0, квалификации за ЕП 2008) и два нерешени резултати.
🇭🇷 ⚽ 🇲🇰 Последниот натпревар против Хрватска го одигравме на 12 октомври 2012 година од квалификациите за СП 2014. На Националната арена во Скопје, противникот славеше со 2:1.

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

03 Јун 2024

Време

19:00 - 21:00
Категории