Почетна Тагови Микел Артета

Таг: Микел Артета

ТФТ подобар од Пелистер во дербито

Кошаркарите на ТФТ славеа до дербито со Пелистер во Првата машка лига. Воведниот натпревар од 18.коло одигран во СЦ ,,Кале", тимот на ТФТ го...