Почетна Тагови Матијас де Лигт

Таг: Матијас де Лигт

Наполи го доби Јуве и се врати во игра за местата...

Големото италијанско дерби меѓу актуелниот шампион Наполи и Јувентус им припадна на домаќините со 2:1. Дуелот од 27.коло одигран на стадионот „Диего Марадона“ во...