сабота, 9 декември, 2023
Почетна Тагови ФИБА Лига на шампиони

Таг: ФИБА Лига на шампиони

(ВИДЕО) Гостивар со гол до пенал во 89-минута ја победи Македонија...

Екипата на Гостивар беше подобра од Македонија Ѓорче Петров во воведниот натпревар од последното есенско коло во Првата македонска фудбалска лига  Дуелот од 18-тата рунда...